Acasa » Ştiri/Evenimente » Participarea studenților UED la Programul JA Universitate Antreprenorială

Ştiri/Evenimente

Participarea studenților UED la Programul JA Universitate Antreprenorială

23 02 2020

Studenții UED înscriși în Programul JA Universitate Antreprenorială sunt rugați să parcurgă pe platforma JA, resursele pentru cursurile disponibile (termen recomandat de finalizare - 15 aprilie 2020):

Curs Antreprenoriat studenți (Teme module: planul de afaceri, antreprenori de succes, oportunități și riscuri, fezabilitate, resurse, planificare, cercetare de piață);

Atelierul Digital (Teme module: Date și tehnologie, Marketing digital, Dezvoltarea carierei);

HP Life (Teme module: Antreprenoriat, Finanțe, Marketing, Comunicarea în mediul Business și Operațiuni).

Resursele pot fi parcurse folosind codurile de conectare transmise de pe orice dispozitiv conectat la Internet, la linkul learn.ja.org

Studenții care parcurg integral cursurile vor primi la finalul anului academic, certificate care atestă implicarea lor, și în cazul în care participă și la Competiție, separat și pentru aceasta.

De asemenea, vă recomandăm să participați și în echipă la Competițiile JA de Antreprenoriat - JA Business Plan Challenge 2020 – adresată celor care doresc să dezvolte un concept de business – și JA Company of the Year 2020 – adresată celor care doresc să își testeze ulterior ideea de afacere, pe piață, prin lansarea și conducerea unei afaceri pilot sau a unui start-up.

Pentru acestea a fost extins termenul de înscriere pentru 28 februarie 2020.

Detalii inscriere, regulament și premii la: https://jar.ro/bpc2020

DRAGAN GROUP